V dnešnom svete spoločenstvo pracujúci rodičia

V dnešnom svete spoločenstvo pracujúcich rodičov s deťmi často znižuje takmer na minimum, a tvrdohlavosť a neposlušnosť detí je často pred schopnosť vnímať. Portál “I — Rodič” pripravené jednoduchých tipov, ktoré bude podporovať pozitívnu komunikáciu medzi rodičom a dieťaťom.

Čas na dovolenku. Skúste večer aspoň pol hodiny venovať odpočinku. Zvyčajne po práci sme okamžite ísť späť domov, kde ste ponorený v rodinnom podniku — zvyšok z zaujíma, nie je, ktorý ovplyvňuje celkový stav a zdravie. Ale aj malé množstvo času bude stačiť, dať do poriadku myšlienky a trochu všetko, čo na oddych. Dobre, “čerstvé” hlavu a rozhodnutia sú racionálne, bez emócií.

Problémy a riešenia. Keď budú schopní vybojovať si voľné chvíle, skúste sa pozrieť na váš vzťah s dieťaťom: aké sú ťažkosti, či ste si vybrali model vzdelávania, nie “ohnúť stick”, je to spravodlivé, aby sa mu, že by sa malo zmeniť. Odpovede na tieto otázky vám umožní prispôsobiť svoje správanie vedľa dieťa, identifikovať spôsoby, ako riešiť existujúce problémy. Pozrite sa na situáciu nielen očami rodiča, ale očami dieťaťa a dokonca aj tretia osoba, bude len zlepšiť existujúci vzťah s dieťaťom.

Čas pre nové dieťa. Bez ohľadu na to, ako pevne bol váš pracovný harmonogram, bez ohľadu na to, koľko ste stlačili počtu prípadov a starostí, nájsť čas na komunikáciu s dieťaťom v priebehu každého dňa. Často po práci rodičia nemajú silu hrať s môj dieťa, tak sa láskavo ho požiadal, aby hrať samostatne. Tak sa jednoducho drift od seba, a to by sa nemalo stať.

Hory z molehills. Nie sú ideálne deti. Je to dieťa, a potom to urobiť bez žarty, neplechu a neposlušnosti. Preto nie je od niekoľko málo vec, ktorú urobila dieťa nafúknuť tragédia. Nie je nájsť chybu s dieťaťom, pre každého niečo. Inak to bude cítiť “zlé” vždy a všade. Potrebujete prideliť robiť zlé veci — iba oni sú hodní pozornosti. Tak ušetríte a psychiku dieťaťa a nervy.

Na základe vzájomnosti. Chceme smere na strane dieťaťa, ale niekedy sa zabúda na to, že mali by sa podľa toho správať. Inak je to “hra na jednu bránu”: to vás všetkých, a vy mu nič. Dieťa je tiež osoba (aj cez svoj mladý vek), a postoj by mali byť primerané. Najlepšou možnosťou je tu predstavte si sami seba na jeho mieste.

Úplatkárstvo. Nejako všetkých dospelých, ktorí sa domnievajú, že za akýkoľvek priestupok, od vášho dieťaťa, môžete vyplatiť. Nedostatok pozornosti, nezaslúženému trest, slap — akékoľvek svoje “urážky” rodičia snažia vynahradiť sladkosti alebo hračky. Ale to všetko musí prísť z duše, a nie po tom, ako ste spôsobili negatívne skúsenosti dieťaťa.

Trest. Často rodičia skúste na kontrolu dieťaťa s trestom. Dieťa rastie, a s ním rastie frekvencia tresty. Samozrejme, každý rodič má možnosť vybrať si model vzdelávania, ktorý sa mu páči. Avšak, na základe strach ich vzťah s dieťaťom nie je tiež možnosť. Aspoň to má negatívny dopad na rodičov seba, nehovoriac o skúsenosti dieťaťa. Preto, výber z trestu musia byť opatrní.
Autor: Zariadenia pre detskú izbu