Maslák štafete neverí, na Bahamy bojovať o MS pravdepodobne nepoletí

štvrťkár Pavel Maslák, trojnásobný majster Európy z halových šampionátov, pravdepodobne vynechá závod najlepších svetových štafiet World Relays na konci apríla na Bahamách. Prvým dôvodom je, že sa chce venovať vlastnej príprave, druhým podľa jeho mienky nízka šance českého kvarteta na úspech. Prakticky by tak pre štafetu padla šance kvalifikovať sa z Bahám na majstrovstvách sveta do Londýna na 4×100 a 4×400 m.

Pavel Maslák bol kľúčovým členom slovenských štafiet na posledných troch halových majstrovstvách Európy, kde štvorica zakaždým získala bronz. Šanca na úspech vonku a vo svetovej konkurencii považuje ale oveľa menšie.

“Na Bahamy preto skôr nepôjdem,” povedal dnes novinárom v Brne. “Je to v blbom termíne, 22.apríla, kedy by som rád na úrovni dokončil svoju prípravu, a bojím sa, že by sme si tam účasť (na MS) rovnako nezabezpečili. Že by som tam letel zbytočne. Radšej by som sa sám pripravil na to, aby som v sezóne splnil svoje individuálne ciele, “podotkol atlét.

Pre rok 2017 si pred seba postavil dve méty: behať štyristovku po určitej časovej odmlke opäť pod 45 sekúnd, čo sa mu podarilo pri vytvorení slovenského rekordu, a na MS v Londýne sa prebojovať do finále.

Preto 20. marca odcestuje na sústredenie do Afriky. Trénovať by teoreticky mohol aj na Bahamách, ale boja sa, že by mu neprospel výrazný časový posun. “Z toho je človek kliknutí. A ja naopak potrebujem byť na tréningy v závere prípravy ready, “povedal.

Behať začne zase pred odletom na africké sústredenie.Prvý várku osláv “zlatého halového hetriku” má za sebou, do troch do rána si pretiahol noc z nedele na pondelok pred cestou z hotela na letisko. Ďalšie ho čaká v najbližších dňoch s rodinou.

V Brne sa Maslák venoval propagáciu republikových finále Športové ligy základných škôl o Pohár ministerka školstva, kde sa stal patrónom atletiky.

Na patronát nad súperením mladých talentov sa teší.

“u detí je vidieť viac zábavy, pretože sa viac snažia a sú tam väčšie emócie Bet365-Registrácia zdarma než u dospelých. Je to fajn a určite sa teším, “podotkol.Rolu patróna prijal rád aj preto, že sám bol v školskom veku veľmi súťaživý a venoval sa vedľa atletiky taky plávanie, volejbalu alebo futbalu, kde uplatňoval stávkové bonusy online v útoku svoju dynamiku a rýchlosť.

“Chcel som sa zúčastniť každej akcie , ktorá v škole bola. Jednak aby som sa ulial z vyučovania, jednak ma to bavilo. Mal som dobrého trénera, zo začiatku sme si veľa hrali, bavili sme sa. Chytilo ma to viac a následne som zostal od piatej triedy u atletiky, “zaspomínal.


Zo svojej skúsenosti preto vie, že lepšie ako skorá špecializácie je pre deti všestrannosť. “Pre deti je najdôležitejšie, aby je šport bavil. V čase detstva, do štvrtej alebo piatej triedy, tak ak sa špecializujú na konkrétne športové odvetvia, zábava sa vytráca.Potom je športovanie prestane skôr baviť, až sú väčšie, “domnieva sa.

Program republikových finále Športové ligy základných škôl o Pohár ministerka školstva

22. až 23. marca florbal (Plzeň)

20. až 21. apríla hádzaná (Nové Veselí a Žďár nad Sázavou)

26. až 27. apríla basketbal (Pardubice)

25. až 26. Mája minifutbal (Kroměříž)

1. až 2. júna volejbal (Liberec)

6. júna atletika (Kladno)

14. septembra plávanie (Plzeň)

Bet365-Zobraziť viac